vijesti...vijesti...
Budi kreativan izradi logo
Autor: Darko Višak, 29. 9. 2015.

Pozivamo zainteresirane učenike šestih, sedmih i osmih razreda da u programu BOJANJE  (PAINT) izrade logo projekta "I tvog glas može biti dio rješenja".

Radovi se mogu poslati do 7. listopada. Kuda ćete ih  i na koji način slati, te sve ostale detalje o načinu izrade loga pročitajte u nastavku u Natječaju za izradu loga.

N A T J E Č A J

za izradu zaglavlja web stranice ACES projekta škola: OŠ Sveti Petar Orehovec i OŠ „Ivo Andrić“ Pranjani

Pravila natječaja:

1. Zaglavlje je potrebno načiniti u programu „Bojanje
  2. Logo treba biti veličine 960 x 270 piksela.
  3. Zadani tekst: Naziv projekta na engleskom – Your voice could also be part of the solution

Naziv projekta na hrvatskom – I tvoj glas može biti dio rješenja

Naziv škola  – OŠ Sveti Petar Orehovec - CROATIA

-  OŠ „Ivo Andrić“ Pranjani - SERBIA

1. U zaglavlje se mora umetnuti i sljedeći logo ACES projekta

te  sljedeće oznake organizatora projekta

Može ih se skinuti sa slijedeće adrese  http://www.aces.or.at/aceslogos – spremiti ih  treba u postojećoj veličini u jpg ili  png formatu i prilikom umetanja u program bojenje smanjiti ih (logo ACES-a na 70 posto, a oznaku organizatora projekta na 20 posto).

1. Podloga zaglavlja mora biti u plavoj boji(istovjetna boji loga ACES projekta, osma kockica u prvom redu – u izborniku programa „Bojanje“), a slova u bijeloj i isto takvoj plavoj boji (na bijelim dijelovima zaglavlja).

1. Veličinu i font slova sudionici natječaja mogu birati po vlastitom izboru (paziti da je font slova čitljiv).

1. U preostalom prostoru zaglavlja treba osmisliti grafičko rješenje  koje će asocirati na projekt čija je suština slijedeća:

Tema ovogodišnjeg ACES projekta je''Prihvaćanje solidarnosti: Brinemo, usuđujemo se i dijelimo!''. U sklopu zadane teme mi planiramo suradnja sa slijepim  učenicima  u Hrvatskoj i Srbiji.  Kroz zajednički projekt  namjerava se  knjižnice za slijepe upotpuniti s dva naslova nedavno izdanih  romana za mlade. Bit će to zvučne knjige i  snimit će ih sudionici projekta. Slijepe učenike želi se  ohrabriti za bavljenje sportom, zato su dogovorene  sportske radionice u školi „Ivo Andrić“. Radionice će voditi slijepa paraolimpijka Nada Vukašinović.   Planirane su radionice slijedećih sportova: bacanje diska, kugle i koplja. U Pranjanima su planirane i radionice lutkarstva i kiparstva.

U cilju senzibiliziranja mladih za potrebe i probleme slijepih te  toleranciju prema različitima snimit ćemo i 2 dokumentarna filma i 2 radijske igre. Teme dokumentarnih filmova bit će: biografski film o slijepoj paraolimpijki Nadi Vukašinović i Čitalački klub Udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije. Teme radio igara bit će: rasna i nacionalna tolerancija.

Tokom projekta učenici će gledati 4 igrana filma za djecu, učenici iz Srbije gledat će hrvatske filmove, a učenici iz Hrvatske srpske filmove.  Dogovorene su i dvije petodnevne učeničke razmjene. Prva je u prosincu  2015. u Svetom Petru Orehovcu, a druga u travnju 2016. u Pranjanima. Na razmjenama će sudjelovati po 6 učenika i dvoje mentora.  Projekt se izvodi u razdoblju od listopada  2015. do svibnja 2016.

1. Grafičko rješenje zaglavlja podrazumijeva crtež ili nekoliko njih nacrtan alatima programa „Bojenje“ i to u bojama koje će odgovarati plavoj i bijeloj (kakva će biti većina zaglavlja)

1. Predložene rješenje potrebno je spremiti u png  formatu i poslati na slijedeće e-mail adrese:

dragana015@gmail.com
lesicki.stojanka@gmail.com

1. Izabrano grafičko rješenje koristit će se i za zaglavlja tiskanog izvješća projekta.

1. Najbolje grafičko rješenje izabrat će komisija u sastavu:

• Dragana Babović -  koordinator projekta OŠ „Ivo Andrić“ Pranjani
  • Stojanka Lesički -    koordinator projekta OŠ Sveti Petar Orehovec
  • Želja Fadiga – učiteljica likovnog odgoja u Oš Sveti Petar Orehovec
  • Dušan Milosavljević  – učitelj likovnog odgoja u OŠ   „Ivo Andrić“ Pranjani
  • Darko Višak – učitelj informatike u OŠ Sveti Petar Orehovec
  • Zoran Lekić  – učitelj informatike u Oš „Ivo Andrić“ Pranjani

1. Radovi se mogu slati do 7.10.2015. na gore spomenute adrese e-pošte.

1. Rezultat natječaja bit će objavljen na web stranicama obaju partnerskih škola u roku od 3 dana po zaključenju natječaja.

1.  Autor odabranog grafičkog rješenja bit će nagrađen knjigom. Ukoliko će biti izabran učenik  iz OŠ „Ivo Andrić“ Pranjani, bit će nagrađen knjigom hrvatskog autora. U slučaju da će biti izabrano rješenje učenika iz OŠ Sveti Petar Orehovec, učenik će biti nagrađen  knjigom srpskog autora.

Koordinatorice projekta:

Dragana Babović i Stojanka Lesički